Zespół

Marlena Quartet

To kobiecy kwartet smyczkowy z Krakowa złożony z absolwentek krakowskiej Akademii Muzycznej, które swą muzyczną pasję doskonaliły na studiach podyplomowych w kraju i za granicą. Współpracują ze sobą od 2004 roku.

Pomysł założenia zespołu zrodził się ze wspólnej fascynacji muzyką Astora Piazzolli. Dlatego też porywające, pełne temperamentu tanga i inne utwory tego argentyńskiego kompozytora stały się podstawą repertuaru. Muzyczne horyzonty zespołu Marlena Quartet nie ograniczają się tylko do tego programu. Prócz muzyki latynoamerykańskiej, zespół wykonuje także muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową i autorską.

Zespół występował w wielu salach koncertowych w Polsce między innymi na: Festiwal Tanga w Krakowie, Puente del Tango – 2008 r., Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku – 2009 r , Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza w Krynicy – 2010 r na którym zespół występował z gitarzystą Adamem Zalasem.

Kwartet współpracował również z izraelskim kompozytorem i akordeonistą Borisem Malkovskym, z którym koncertował na Palm Jazz Festiwal – Gliwice 2010 oraz w Filharmonii Opolskiej podczas sympozjum „Nowe perpektywy”

  • Barbara Gąsior – skrzypce
  • Renata Borucka – skrzypce
  • Anna Ostachowska – altówka
  • Magdalena Pluta – wiolonczela